مشکلات متداول لپ تاپ ایسر

5 مشکل متداول لپ تاپ ایسر

folder_openآموزش, مقالات

بیماری کرونا مسیر رشد بسیاری از کالاها را مختل کرده است ، اما لپ تاپ ها از این قاعده مستثنی بودند. بیش از 300 میلیون لپ تاپ فروخته شد که 15 درصد بیشتر از سال قبل است. ایسر یکی از برندهایی است که با موفقیت این مرحله را گذرانده است . با استفاده از لپ تاپ های مقرون به صرفه ، این برند نقش مهمی در آموزش از راه دور و دور کاری ایفا کرده است .

از این رو در این مقاله ما مشکلات رایج لپ تاپ ایسر و راه حل های احتمالی را پوشش می دهیم.

مشکلات رایج لپ تاپ ایسر

نمایندگی تعمیرات لپ تاپ ایسر

عدم نمایش درست صفحه

شرکت ایسر به ویژگی های صفحه نمایش خود افتخار نمی کند. مشتریان اغلب از سیاه و سفید شدن صفحه نمایش خود شکایت دارند. در بیشتر موارد ، رایانه شما روشن می شود ، اما فقط صفحه سیاه را خواهید دید. سری Acer Aspire و چند نسخه اولیه دیگر این مشکل رادارند .

دلایل زیادی برای خرابی نمایشگر وجود دارد. این می تواند مشکل سخت افزاری یا نرم افزاری باشد.

اگر لپ تاپ شما روشن است اما هیچ صفحه ای را نشان نمی دهد ، سعی کنید از راه حل های زیر استفاده کنید.

راه حل اول :

راهکار فوری برای این مشکل لپ تاپ قطع برق است. برای این کار ، دکمه پاور خود را برای 15-20 ثانیه نگه دارید. با این کار سیستم شما بازنشانی می شود. هنگامی که برق قطع شد ، دوباره آن را روشن کنید و ببینید آیا کار می کند.

راه حل دوم :

تشخیص دلیل صفحه سیاه. دو حالت وجود دارد. ممکن است مشکل از صفحه نمایش یا سیستم عامل باشد.
برای تأیید این حالت ، لپ تاپ خود را به یک مانیتور خارجی وصل کنید. برای تکمیل کار می توانید از کابل اتصال استفاده کنید.
اگر مانیتور صفحه ای رانشان داد ، متوجه می شوید که صفحه لپ تاپ شما ایراد دارد.

داغ کردن لپ تاپ

این یکی دیگر از مشکلات رایج لپ تاپ های ایسر است.

به خصوص اگر شما یک گیمر هستید ، این برای شما بیشتر اتفاق می افتد. مهم نیست که مشخصات آن چیست ، لپ تاپ های ایسر یکی از بدترین سیستم های کنترل حرارتی را دارند. همچنین بر عملکرد دستگاه شما تأثیر منفی خواهد گذاشت.

اگر به دنبال برنامه های با کارایی بالا هستید ، اطمینان حاصل کنید که قابلیت های فن مطابق با نیازهای شما باشد.
در حین خواندن شکایات مطرح شده در جاهای مختلف ، Acer Aspire 5553 و Acer Nitro 5 دارای مشکلات شدید گرمایش هستند.

برخی از راهکارها برای به حداقل رساندن گرمایش به شرح زیر است:

 • درپوش پشت لپ تاپ را باز کرده و آن را تمیز کنید. بیشتر اوقات ، گرمای بیش از حد به دلیل تجمع ذرات گرد و غبار است که از گردش مناسب هوا جلوگیری می کند.
 • همچنین می توانید خمیر حرارتی قدیمی را با خمیر جدید جایگزین کنید.
 • فن را به درستی تمیز کنید. یک فن با گرد و خاک هرگز نمی تواند کار خود را درست انجام دهد.
 • لپ تاپ را طوری قرار دهید که قسمت پایینی کمی شیب داشته باشد. می توانید یک کتاب یا حتی یک بالش را در زیر یک سر لپ تاپ قرار دهید. این لپ تاپ را در یک طرف بالا می آورد و خروجی حرارتی مناسب را تضمین می کند.

عمر باتری

تفاوت لپ تاپ با رایانه شخصی معمولی چیست؟
اگرچه تعداد زیادی وجود دارد ، اما ویژگی بارز آن قابلیت حمل است. اما تصور کنید که یک لپ تاپ را به طور کامل حمل می کنید اما حتی نمی توانید یک ساعت به طور مداوم کار کنید. انواع خاصی از Acer ، به ویژه آنهایی که برای اهداف بازی طراحی شده اند ، عمر باتری ضعیفی دارند. Acer C7 Chrome و Acer Nitro 5 در برابر این مشکل آسیب پذیر هستند.

در زیر برخی از روش های افزایش عمر باتری لپ تاپ ها آورده شده است.

 • نور صفحه خود را تنظیم کنید.
  بیشتر انرژی باتری صرف صفحه نمایش می شود. بنابراین تنظیم نور صفحه نمایش می تواند عمر باتری ها را افزایش دهد.
 • تنظیمات پاورخود را بهینه کنید
  آخرین نسخه های ویندوز دارای گزینه هایی برای بهینه سازی نیازهای برق شما هستند. وقتی دستگاه شما به برق متصل نیست ، می توانید بهترین حالت عمر باتری را تعیین کنید. به شما اطمینان می دهم ، هیچ تغییر قابل ملاحظه ای در عملکرد وجود نخواهد داشت. اما ، در عین حال ، عمر باتری را افزایش می دهد.
 • در صورت عدم استفاده لوازم جانبی را بردارید.
  تعداد لوازم جانبی متصل به دستگاه خود را بررسی  کنید. من سه تا دارم ، و شرط می بندم که حداقل یکی داشته باشید. USB ها ، وب کم ها ، هر چه که باشند ، از باتری انرژی می گیرند و بخش قابل توجهی از آن را تخلیه می کنند. بنابراین ، در صورت عدم استفاده ، همه لوازم جانبی را بردارید.

مشکلات صفحه کلید و صفحه لمسی در لپ تاپ ایسر.

یک صفحه لمسی غیر حساس خسته کننده است و تعمیر آنها حتی بیشتر خسته کننده است. اغلب ، حساسیت خود را به طور کامل از دست می دهد. در بیشتر موارد ، ممکن است مجبور شوید صفحه لمسی خود را تعویض کنید. در مورد صفحه کلید نیز همینطور است. افرادی که از صفحه کلید لپ تاپ برای انجام بازی ها استفاده می کنند باید به ویژه از این خطر آگاه باشند. احتمال اینکه صفحه کلید شما خراب شود بسیار زیاد است.

راهکارهایی برای عملکرد صحیح صفحه لمسی

راه حل :
سعی کنید صفحه لمسی خود را دوباره فعال کنید. این احتمال وجود دارد که صفحه لمسی شما ناخواسته غیرفعال شود. در اینجا نحوه فعال کردن آنها وجود دارد.
Fn و F6 یا F7 را فشار دهید (هر کدام نماد صفحه لمسی را روی آن داشته باشند)
با این کار تنظیمات صفحه لمسی باز می شود و از فعال بودن آن اطمینان حاصل می شود.
اگر این کار نمی کند ، توصیه می کنیم برای کمک فنی باشرکت اعتماد لپ تاپ (نمایندگی تعمیرات لپ تاپ ایسر ) تماس بگیرید.

چگونه عمر صفحه کلید و صفحه لمسی خود را افزایش دهیم؟

در صورت عدم استفاده از کاورهای روی جلد روی صفحه کلید خود استفاده کنید. دلیل اصلی خرابی صفحه کلید تجمع گرد و غبار است. با استفاده از روکش های محافظ مناسب موجود در بازار می توانید از آن جلوگیری کنید.

 1. از یک صفحه کلید و ماوس اضافی برای اهداف بازی استفاده کنید.
 2. نظافت منظم.

لپ تاپ با عملکرد کند و ضعیف

اگر مهندس مکانیک هستید ، ممکن است از لپ تاپ برای شبیه سازی استفاده کنید. یک ویرایشگر حرفه ای ممکن است بخواهد ویدیوها را به طور مداوم تغییر و ویرایش کند. اما اگر دستگاه نتواند به درست کارکند چه می شود. مواردی وجود دارد که لپ تاپ i5 یا Rhyzen 5 شما ممکن است ساعت ها طول بکشد تا یک برنامه شبیه سازی بارگیری کند.

دلایل این که چرا لپ تاپ من کند کار می کند؟

حمله ویروس یا بدافزار اگر داده ها را به طور همزمان بین شبکه های مختلف به اشتراک بگذارید ، نمی توانید این مورد را نادیده بگیرید. برای دور ماندن از عوامل مخرب می توانید از نسخه های اصلی آنتی ویروس استفاده کنید.
هنگامی که برنامه های زیادی کار می کنید، ممکن است سیستم شما ازکاربیافتد . اما می توانید اولویت را تنظیم کنید. برای این کار ، روی نوار ابزار کلیک کنید. تنظیمات مدیریتی را باز کنید. همه برنامه های در حال اجرا را پیدا خواهید کرد. همچنین گزینه هایی برای تغییر ترتیب اولویت خواهید یافت.

همیشه قبل از خرید لپ تاپ ، انتظارات خود را مشخص کنید وبر اساس آن لپ تاپ خود راانتخاب کنید چرا که اکثر مشکلات لپ تاپ ها به دلیل عدم تطابق استفاده کاربر با لپ تاپ می باشد.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد. درصورتیکه نیاز به تعمیر لپ تاپ خود می باشید شرکت اعتمادلپ تاپ این کار را بسیار سریعتر ، کم هزینه تر و بدون از دست دادن اطلاعات لپ تاپتان ، نسبت به سایر مراکز خدمات دیگر انجام می دهد.

Tags: , , , , , , ,

مطالب مرتبط

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست