هنگ کردن مداوم لپ تاپ ایسر

هنگ کردن مداوم لپ تاپ ایسر

folder_openآموزش, مقالات

ما در این مقاله می خواهیم در مورد یکی از مشکلات لپ تاپ ایسر که هنگ کردن مداوم لپ تاپ ایسر می باشد توضیحاتی دهیم و همچنین راه حل های متناسب با آن و مرحله به مرحله شرح داده می شود.

در فناوری مدرن، ایسر یک نام تجاری شناخته شده است که طیف قابل توجهی از محصولات الکترونیکی مانند رایانه های رومیزی، لپ تاپ ها و غیره را توسعه و تولید می کند. لپ تاپ های ایسر خوب هستند زیرا دارای ویژگی های بی شماری هستند که برای هر کاربر مفید است. بنابراین، وقتی لپ تاپ ایسر آنها هنگ می کند، کاربران به شدت ناامید می شوند. در نتیجه، کاربران نمی توانند کارهای مهم خود را روی لپ تاپ مورد علاقه خود انجام دهند. آنها قبلاً سعی کردند این مشکل را خودشان حل کنند اما در موارد مختلف نتوانستند. اگر شما یکی از آنها هستید، پس این مقاله برای شما بسیار مفید است. همانطور که در این مقاله با نحوه عیب یابی تصادفی هنگ کردن لپ تاپ ایسر آشنا می شوید.

لپ تاپ ایسر هنگ می کند! چرا؟

چندین مشکل وجود دارد که می تواند باعث هنگ کردن لپ تاپ شما شود. این مشکل معمولا زمانی رخ می دهد که حافظه لپ تاپ پر باشد یا حافظه کافی در لپ تاپ شما وجود نداشته باشد. گاهی اوقات، این مشکل به دلیل مشکلات نرم افزاری و یا تحت تاثیر قرار گرفتن لپ تاپ توسط ویروس ها یا برنامه های بدافزار ظاهر می شود. گاهی اوقات، اگر درایور را به روز نمی کنید، ممکن است در لپ تاپ خود با این مشکل مواجه شوید. اینها رایج ترین مشکلاتی هستند که ممکن است باعث هنگ کردن لپ تاپ شما شوند.

راه حل های آسان برای رفع هنگ کردن لپ تاپ ایسر به طور تصادفی

 با استفاده از راه حل های ذکر شده در زیر به همراه مراحل، می توانید به راحتی این مشکل را در لپ تاپ ایسر خود برطرف کنید:

راه حل 1 – مشکلات خاص را بیابید

این یک راه حل بسیار آسان برای رفع این مشکل است. اگر مشکلات خاصی را در رایانه خود پیدا کردید، می توانید به راحتی این مشکل را برطرف کنید.

مرحله 1

ابتدا با فشردن دکمه Windows Home + دکمه R، کادر Run را باز کنید. سپس regedit را در آن کادر اجرا تایپ کنید و سپس کلید Enter یا گزینه OK را فشار دهید.

مرحله 2

هنگامی که پنجره ویرایشگر رجیستری باز شد، به HKEY_LOCAL_MACHINE بروید، سپس روی نرم افزار کلیک کنید.

مرحله 3

در بخش نرم افزار، روی Microsoft کلیک کنید، سپس به بخش Windows بروید و بعد بر روی Current Version کلیک کنید.در مرحله بعدی روی Policies ضربه بزنید و وارد سیستم شود.

مرحله 4

در قسمت system بر روی Verbose Status کلیک راست کرده و سپس روی modify کلیک کنید. مقدار را به 1 تغییر دهید. اگر پوشه Verbose Status در آنجا نیست، روی صفحه سفید کلیک راست کنید تا لیست در پنجره System باز شود. گزینه New را انتخاب کنید و سپس بر روی مقدار D WORD (32-bit / 64-bit) کلیک کنید.

مرحله 5

سپس ورودی “Verbose Status” را ایجاد کنید و سپس مقدار را به 1 تغییر دهید. اکنون می توانید خاموش شدن صفحه نمایش را در صفحه لپ تاپ خود مشاهده کنید. پس از خروج از سیستم، بررسی کنید که لپ تاپ به درستی و بدون مشکل کار می کند یا نه.

راه حل 2 – درایور گرافیک را به روز کنید

به روز رسانی درایور می تواند این مشکل را در سیستم شما برطرف کند. اگر درایور ویندوز آپدیت نشده باشد، ممکن است با این مشکل مواجه شوید. بنابراین کاری که باید انجام دهید این است که فقط باید درایور را به روز کنید و سپس بررسی کنید که مشکل برطرف شده است یانه .

مرحله 1

به پنل جستجو بروید، Device Manager را تایپ کنید و سپس دکمه Enter را بزنید.

مرحله 2

در پنجره Device Manager، به بخش Display adapters بروید. روی نام کارت گرافیک کلیک راست کنید تا منو باز شود، گزینه Update driver software را انتخاب کنید. اکنون ویندوز به طور خودکار درایور را به روز می کند و با دستورالعمل روی صفحه ادامه می دهد.

مرحله 3

پس از آپدیت درایور گرافیک، سیستم را ریست کنید و سپس بررسی کنید که آیا مشکل برطرف شده است یا خیر.

راه حل 3 – با استفاده از Command Prompt

با استفاده از Command Prompt می توانید این مشکل را در لپ تاپ acer خود برطرف کنید.

مرحله 1

شما باید به پنل جستجو بروید، cmd را تایپ کنید و سپس روی نتیجه جستجو کلیک راست کنید. از لیست گزینه Run as administrator را انتخاب کنید.

مرحله 2

وقتی پنجره Command Prompt باز شد، برای اجرای این دستور عبارت “netsh winsock reset” را بنویسید و سپس Enter را بزنید.

مرحله 3

پس از اتمام اجرا، سیستم را راه اندازی مجدد کنید و سپس بررسی کنید که مشکل حل شده است یانه .

راه حل 4 – افزایش حافظه

اگر سه راه حل بالا جواب نداد، می توانید این راه حل را برای رفع مشکل امتحان کنید.

مرحله 1

ابتدا باید دکمه هوم ویندوز + دکمه R را از صفحه کلید فشار دهید تا جعبه Run اجرا شود. «sysdm.cpl» را بنویسید و سپس گزینه OK را بنویسید یا Enter را فشار دهید.

مرحله 2

پس از باز شدن پنجره System Properties، به تب Advanced رفته و سپس بر روی Settings کلیک کنید. سپس به Advanced بروید و سپس روی گزینه Changed ضربه بزنید. علامت «Automatically Manage paging file size for all drives and then select the Custom size.» را بردارید و سپس اندازه سفارشی را انتخاب کنید. Initial Size را روی 1000 و Maximum Size را روی 8192 قرار دهید.

مرحله 3

پس از تغییر سایز بر روی OK کلیک کرده و سیستم خود را ریست کنید.

راه حل 5 – دستور SFC/scannow را اجرا کنید

گاهی اوقات اسکن لپ تاپ می تواند بسیاری از مشکلات سیستم شما را برطرف کند.

مرحله 1

در ابتدا به پنل جستجو بروید، cmd را تایپ کنید و سپس روی نتیجه جستجو کلیک راست کنید. از لیست گزینه Run as administrator را انتخاب کنید.

مرحله 2

در پنجره Command Prompt باز شده، برای اجرای این دستور عبارت ‘sfc/scannow’ را بنویسید و سپس دکمه Enter را بزنید.

مرحله 3

پس از اتمام اسکن، سیستم خود را مجددا راه اندازی کنید و سپس بررسی کنید که مشکل برطرف می شود.

راه حل 6 – آن را از نظر فیزیکی تخلیه کنید

راه حل دیگر، می توانید برای حل این مشکل در لپ تاپ ایسر خود آن را امتحان کنید.

مرحله 1

ابتدا لپ تاپ را خاموش کنید و چند لحظه صبر کنید تا لپ تاپ کاملاً خاموش شود.

مرحله 2

پس از خاموش کردن لپ تاپ، باتری را با احتیاط خارج کنید.

مرحله 3

کلید روشن/خاموش را چند دقیقه نگه دارید و فشار دهید. اکنون، به این ترتیب لپ تاپ شما تخلیه می شود. بعد، دوباره باتری را گذاشته و لپ تاپ را روشن کنید و بررسی کنید که آیا لپ تاپ خوب کار می کند یا خیر.

راه حل 7 – راه اندازی سریع را غیرفعال کنید

این راه حل را نیز می توانید برای رفع این مشکل امتحان کنید.

مرحله 1

ابتدا کلید Windows + S را فشار دهید تا پنل جستجو باز شود، Power Options را تایپ کنید و سپس Enter را بزنید.

مرحله 2

پس از پنجره Power Options، در پانل سمت راست، می‌توانید گزینه Choose what the power buttons do را ببینید، روی آن کلیک کنید.

مرحله 3

روی «Change settings that are currently unavailable» ضربه بزنید.

مرحله 4

علامت “Turn on Fast Startup” را بردارید، بنابراین فقط آن را خاموش یا غیرفعال کنید. سپس روی OK کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شوند.

امیدواریم این مقاله به شما در رفع مشکل فریز لپ تاپ ایسر کمک کرده باشد. مراحل را یکی یکی دنبال کنید و آن را روی لپ تاپ Acer خود امتحان کنید. با این حال، پس از اجرای راه حل های ذکر شده در بالا، اگر مشکل در لپ تاپ شما ظاهر شد، ممکن است نیاز به تعویض سخت افزار داشته باشید.

 درصورتیکه نیاز به تعمیر لپ تاپ خود می باشید شرکت اعتمادلپ تاپ این کار را بسیار سریعتر ، کم هزینه تر و بدون از دست دادن اطلاعات لپ تاپتان ، نسبت به سایر مراکز خدمات دیگر انجام می دهد.

Tags: , , , , , ,

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست