چطور بفهمم اسکرین لپ تاپم مشکل دارد

چطور بفهمم صفحه نمایشم خراب شده است؟

folder_openآموزش, مقالات

یکی از دلایل اصلی بازدید مردم از سایت ما این است که صفحه نمایش لپ تاپشان شکسته شده و باید تعویض شود. اکثرا افراد می‌دانند چه اتفاقی برای لپ‌تاپ‌شان افتاده که باعث شکستن صفحه‌نمایش شده است، و در موارد دیگر این نامعلوم است. همچنین یک صفحه نمایش “شکسته” همیشه آنطور که آنها فکر می کنند یک صفحه نمایش شکسته نیست. واضح ترین شواهد شکستگی صفحه نمایش ترک خوردگی شیشه یا نشانه های واضح آسیب فیزیکی در صفحه نمایش است، اما اگر صفحه نمایش به درستی کار نمی کند یا اصلا تصویر ندارد ، شکسته است؟

اسکرین شکسته تنها زمانی شکسته گفته می شود که نشانه هایی از آسیب فیزیکی وجود داشته باشد. صفحه‌ای که آسیب فیزیکی دارد، شیشه‌های شکسته یا لکه‌های سیاه مانند جوهر روی نمایشگر خواهد داشت.

حتی مواقعی بوده است که مشتریان می گویند که لپ تاپ خود را باز کرده اند و صفحه نمایش به این شکل دیده اند، و اظهار می کنند که آسیبی به آن وارد نکرده اند. با این حال، این درست نیست. اگر لپ‌تاپ را هنگام باز و بسته کردن درست باز وبسته نکنند ممکن است از یک گوشه به درب آن ضربه وارد شود و صفحه نمایش آسیب ببیند.

لپ‌تاپ‌های قدیمی دارای مکانیزم قفلی بودند که به شما کمک می‌کرد تا درب را از مرکز باز کنید، اما با توجه به اینکه تولیدکنندگان لپ‌تاپ‌های امروزی بر روی مد و عملکرد آن‌ها تمرکز می‌کنند، طرح‌های باریک‌تری را به شما می‌دهند که به نوبه خود این دستگاه‌ها را در معرض آسیب‌های تصادفی قرار می‌دهد. امروزه مشتریان عادت دارند لپ‌تاپ‌های خود را از یک گوشه باز و بسته کنند، اما چیزی که نمی‌دانند این است که این کار می‌تواند باعث فشار شود یا صفحه نمایش را به اندازه‌ای خم کند که شیشه بشکند، حتی اگر این کار را به آرامی و با دقت انجام دهند. بهترین و بهترین راه برای باز و بسته کردن لپ‌تاپ این است که با یک دست از مرکز و با کف دست دیگر لپ تاپ را از پایین نگه دارید.

صفحه نمایش معیوب، صفحه ای است که به درستی کار نمی کند یا اصلاً کار نمی کند، بدون هیچ نشانه واضحی از اینکه آسیب فیزیکی به صفحه نمایش وارد شده است یانه. در برخی از نمونه‌ها صفحه نمایش دارای تصاویر یا رنگ‌آمیزی، پیکسل‌سازی، خطوط وضوح، مشکلات نور پس‌زمینه یا صفحه خالی باشند. اما فقط به این دلیل که صفحه نمایش معیوب به نظر می رسد، ممکن است در واقع خطای خود پنل LCD نباشد. یکی از آزمایشات ساده ای که اکثر مردم می توانند در خانه انجام دهند این است که لپ تاپ خود را با استفاده از کابل VGA یا HDMI یا حتی بی سیم به یک مانیتور یا صفحه نمایش خارجی مانند تلویزیون وصل کنند. اگر صفحه نمایش خارجی همان مشکل صفحه لپ تاپ شما را نشان می دهد، پس مشکل شما مربوط به سخت افزار لپ تاپ، خرابی کارت گرافیک/خرابی پردازنده یا در برخی موارد نرم افزار است.

با این حال، اگر صفحه نمایش خارجی درست است و فقط لپ تاپ مشکل دارد، می توانیم مشکل را به اسکرین یا کابل اسکرین آن محدود کنیم. صفحه نمایش از طریق یک کابل داده چند لاین به مادربرد شما متصل می شود، به این ترتیب ویدیو دریافت و به صورت تصویر نمایش داده می شود. در صورتی که این کابل از اتصالات آسیب ببیند یا شل شود، باعث ایجاد وقفه در سیگنال می شود و مثال های ذکر شده را ارائه می دهد. برای اکثر مشتریان راه آسانی برای عیب یابی اینکه آیا مشکل صفحه نمایش یا مشکل کابل دارند وجود ندارد، زیرا آنها باید قطعه کار شناخته شده دیگری برای آزمایش داشته باشند. ما این موضوع را در مقاله خود با جزئیات بیشتر در اینجا مورد بحث قرار می دهیم: نکات رفع سریع برای مشکلات ساده اسکرین

درصورتیکه نیاز به راهنمایی بیشتر در شناسایی مشکل لپ تاپتان داشتید متخصصان شرکت اعتماد لپ تاپ با ابزار آلات پیشرفته و تجربه بالا آماده راهنمایی بیشتر شما عزیزان می باشند و هرگونه تعمیر دراین مجموعه با گارانتی 6 ماهه به شما عزیزان ارائه می گردد .

Tags:

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست