تعمیر کیبورد لپ تاپ ایسر

تعویض کیبورد لپ تاپ ایسر

folder_openآموزش, مقالات

اگر صفحه‌کلید لپ‌تاپ شما ناگهان از کار افتاد و نصب مجدد درایور تاثیری نداشت، ممکن است نیاز به تعویض صفحه‌کلید داشته باشید. خوشبختانه، تعویض کیبورد نسبتا آسان است.
می توانید یک صفحه کلید را آنلاین تهیه کنید و تعویض را انجام دهید .
مااینجا به شما آموزش می دهیم که چطور کیبور لپ تاپ ایسر خود را تعویض کنید .

1
لپ تاپ Acer خود را خاموش کنید، کابل آداپتور برق آن را جدا کرده و باتری را خارج کنید. باتری معمولاً با یک قفل در جای خود نگه داشته می شود.

2
یک ابزار فلزی را لمس کنیدتا هرگونه الکتریسیته ساکن را از بین ببرید. لپ‌تاپ را وارونه روی یک سطح صاف قرار دهید و پیچ‌هایی که کیبورد را در جای خود نگه می‌دارد را بردارید . این پیچ ها با یک برچسب مناسب یا با نماد صفحه کلید نشان داده می شوند. ایده خوبی است که پیچ های برداشته شده را در یک فنجان یا ظرف قرار دهید زیرا گم شدن آنها خیلی راحت است.

3
لپ تاپ را برگردانید و آن را باز کنید. برخی از کیبوردهای Acer  نیز با چند پیچ در زیر یک نوار قابل جابجایی مستقیماً زیر دکمه پاور ثابت می‌شوند. اگر مدل شما چنین نواری دارد، باید بتوانید آن را با انگشتان خود یا پیچ گوشتی سر صاف جدا کنید. هر پیچی که پیدا کردید را بردارید.

4
صفحه کلید را با احتیاط با استفاده از پیچ گوشتی سر صاف یا ابزار دیگر شل کنید. از بالا سمت چپ شروع کنید و مسیر خود را طی کنید. اگر صفحه‌کلیدتان از بالا در جای خود نگه داشته می‌شود، ممکن است صفحه‌کلید درست به بیرون بلند شود. برای انجام این کار نباید فشار زیادی بیاورید ، بنابراین اگر با مقاومت زیادی مواجه شدید، احتمالاً یک پیچ را بازنکرده اید.

5
به آرامی صفحه کلید را برگردانید و کابل نواری را که آن را به مادربرد Acer متصل می کند، رها کنید. برخی از مدل‌ها دارای زبانه‌های آزاد هستند که شما به بیرون فشار می‌دهید، و برخی دیگر زبانه‌ای بلند دارند که به سمت بیرون می‌چرخد. صفحه کلید قدیمی را کنار بگذارید.

6
در صورت وجود، صفحه‌کلید جدید را با کشیدن زبانه‌های پایین به درون شیارهای منطبق در پایین محل نصب صفحه‌کلید نصب کنید.

7
با یک دست صفحه کلید را در جای خود نگه دارید، با دست دیگر کابل روبان را وصل کنید و زبانه های آزاد را ببندید.

8
صفحه کلید را در جای خود قرار دهید و به آرامی آن را در جای خود بچسبانید. در صورت وجود، پیچ‌های بالا و نوار پوشش را تعویض کنید.

9
در لپ‌تاپ را ببندید، لپ‌تاپ را برگردانید و پیچ‌های کیبورد را باز کنید.

10
باتری را عوض کنید و لپ تاپ را روشن کنید. صفحه کلید باید به طور معمول کار کند.

درصورتیکه نتوانستید تعویض یا تعمیر را انجام دهید شرکت اعتمادلپ تاپ این کار را بسیار سریعتر ، کم هزینه تر و بدون از دست دادن اطلاعات لپ تاپتان ، نسبت به سایر مراکز خدمات دیگر انجام می دهد.

Tags: , , ,

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست